Mięśnie dna miednicy

Coraz więcej kobiet, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne problemy z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Korek analny grzejący

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z dam decydowała się mówić o swoich problemach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i kłopoty ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakże obszerny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć niezwykle błyskawicznie po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym przyzwoiciej, bowiem ćwiczenia dają wtenczas poprawniejsze wyniki. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle znaczącą kwestią są również ćwiczenia oddechowe, jakie wypada w następnej kolejności jak najczęściej powtarzać. Ponadto, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest przede wszystkim damom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle ekspresowo zezwala ona wrócić do normy i czuć się przyzwoicie. Sporo pacjentek deklaruje, że dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu bądź niedogodności bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *